KFC wziąż niszczy lasy na Sumatrze - wyslij list do Dyrektora Generalnego Davida Novaka
Środa, 05.09.2012. Maria
KFC wziąż niszczy lasy na Sumatrze - wyslij list do Dyrektora Generalnego Davida Novaka
źródło obrazka: greenpeace.org
Po dwóch miesiącach żądań, by KFC zakończyło współpracę z takimi dostawcami papieru jak Asia Pulp & Paper (APP), w stosunku do których ujawniono, że niszczą indonezyjskie lasy deszczowe, wszystko, na co było stać centralę spółki w Kentucky, to bezwstydne zaprzeczanie.
Milczenie KFC jest równoznaczne z trwającym nadal niszczeniem ważnego naturalnego siedliska tygrysa sumatrzańskiego. Najwyraźniej taka postawa jest także nagradzana przez Wall Street.
 
W ubiegłym tygodniu, podczas imprezy na nowojorskiej giełdzie, Dyrektor Generalny spółki, David Novak, otrzymał nagrodę dla „najlepszego dyrektora generalnego roku”. Wydał on nawet książkę na temat przywództwa zatytułowaną „Taking People with You.” Czy nie jest to najlepszy moment, by przypomnieć mu, na czym polega prawdziwe przywództwo? Poświęćcie minutę, by poinformować Davida Novaka, że nie zamierzacie się poddać, dopóki KFC nie przestanie niszczyć lasów tropikalnych.
 
 
Nawet uwzględniając ostatnie sukcesy kampanii Greenpeace, przy obecnym tempie zniszczenia, prognozy dla tych tygrysów oraz dla samych lasów deszczowych nie są dobre. Greenpeace zapewnia, że nie zamierza się poddać, dopóki KFC nie zaprzestanie współpracy z podmiotami, które niszczą lasy deszczowe, takimi jak APP i nie zobowiąże się do przestrzegania polityki całkowitego zaprzestania wycinania lasów. Biorąc pod uwagę, że w środowisku naturalnym pozostało jedynie 400 tygrysów sumatrzańskich, nie ma innego wyboru.
 
Jeszcze nie tak dawno liczba tygrysów sumatrzańskich w Indonezji powiększała się. Dzisiaj pozostało ich na wolności zaledwie kilkaset. Co będzie za tydzień? Za miesiąc? Za rok? Odpowiedź zależy od tego, czy przywódcy tacy jak David Novak będą postępować właściwie.
 
Spadek liczebności afrykańskich i azjatyckich kotów w ciągu ostatnich 50 lat, źródło: Greenpeace.org
Spadek liczebności afrykańskich i azjatyckich kotów w ciągu ostatnich 50 lat, źródło: Greenpeace.org
 
Nie jest za późno, ale KFC musi zaprzestać kupowania opakowań wytwarzanych z włókien drzew z lasów deszczowych. Decyzja należy do Pana Novaka. On myśli, że jego milczenie jest skuteczne i że dacie za wygraną. Pokażcie mu, że się myli.
 
 
 
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Łukasz R 06.09.2012 00:15
Od dziś nie jem KFC, Ja ani żaden pracownik w naszej firmie, Polecam dobrą chińszczyznę, i zdrowszą.

Projekty