“Kampania - to proste!” - narzędzia do organizowania samodzielnych kampanii uczniowskich.
Czwartek, 17.12.2015. Katarzyna Salus
“Kampania - to proste!” - narzędzia do organizowania samodzielnych kampanii uczniowskich.
Co by było gdyby to uczennice i uczniowie dostali narzędzia, które pozwolą im na samodzielność i wspólne inicjowanie kampanii szkolnych? Zobaczcie co działo się w projekcie "Zmieniaj nawyki na lepsze"
W ramach projektu „Zmieniaj nawyki na lepsze” Polskiej Zielonej Sieci powstały nowe narzędzia mające pomóc młodzieży w samodzielnej pracy nad projektami na rzecz zwiększenia świadomości globalnej.
 
Film edukacyjny „Kampania – to proste!”
 
Krótki film ma na celu zainspirowanie młodzieży do organizowania kampanii w szkole. Przesłanie jest proste: wystarczy mieć pomysł, otwartą głowę, trochę zapału, grupę znajomych, ciekawy, ważny temat i plan działania. Film ilustruje przykłady działań szkół zaangażowanych w projekt „Zmieniaj nawyki na lepsze”, 
Film można zobaczyć TUTAJ
 
Publikacja „Podaj dalej. Poradnik dla uczniów i uczennic jak wspólnie zmieniać świat”
 
Poradnik jest jedną z niewielu publikacji skierowanych bezpośrednio do uczniów i uczennic, która w kompleksowy sposób przedstawia jak można organizować kampanie szkolne.
W Poradniku można znaleźć pomysły na to jak edukować, oraz ćwiczenia i narzędzia pomagające w planowaniu działań, ale - jak piszą autorki - „nie znajdziecie tu uniwersalnego pomysłu i idealnego przepisu na dobrze zaplanowane zajęcia w klasie czy dobrze zaplanowaną kampanię. To trochę jak przygotowanie najlepszego przepisu na ciasto – nie ma czegoś takiego. Jedni lubią szarlotkę, inni sernik a jeszcze inni pieką jedynie muffinki. Autorki prezentują również metodę wspólnego uczenia się (ang. peer learning) w procesie organizowania kampanii. Ma to na celu świadome wejście młodzieży w rolę rówieśniczych edukatorów i mogących przekazywać wiedzę dalej w ramach organizowanych działań kampanijnych.
Poradnik dostępny jest TUTAJ
 
 
Projekt "Zmieniaj nawyki na lepsze" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
 
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty