Kategorie
Województwa

Dlaczego warto?


Gdzie kupić kawę z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu? Albo ekologiczną pastę do zębów? Co zrobić z książkami, ubraniami, których już nie potrzebujemy? Gdzie naprawić parasol?
 
Od kilku lat wyszykujemy dla Was miejsca, które są przyjazne świadomym konsumentom. Na podstawie tych poszukiwań opracowaliśmy aplikację Spacerownik po dobrej konsumpcji – czyli aplikację, która jest Twoim mobilnym przewodnikiem po miejscach, oferujących swoim klientom nie tylko wysokiej jakości produkty czy usługi, ale także szanujących środowisko, promujących proekologiczne zachowania, dbających o swoich pracowników, wspierających realizację praw człowieka oraz odpowiedzialnych społecznie.
 
DLACZEGO WARTO ZAINSTALOWAĆ APLIKACJĘ SPACEROWNIK?
 
 • jedyna w Polsce mapa miejsc przyjaznych środowisku i ludziom
   
 • miejsca zapisane w aplikacji przechodzą niezależną weryfikację ekspertów
   
 • mapa w aplikacji jest ciągle aktualizowana, nachwilę obecną zawiera ponad 500 miejsc z całej Polski
   
 • podręczna „ściągawka”, dzięki aplikacji na smartfony
 
JAKIE MIEJSCA ZNAJDZIESZ W APLIKACJI SPACEROWNIK?
 
Aplikacja spacerownik wskaże Ci miejsca, takie jak:
 • sklepy i kawiarnie sprzedające produkty ekologiczne i Fairtrade
 • punkty sprzedające rzeczy z recyklingu oraz handmade,
 • miejsca, w których można wymienić/naprawić rzeczy użytkowe
 • inne miejsca propagujące świadomą i odpowiedzialną konsumpcję oraz działające według zrównoważonych wzorców (klubokawiarnie prowadzące działalność informacyjną, miejsca, w których odbywają się bezpłatne warsztaty, imprezy kulturowe, pokazy filmów, debaty itp.)
 
JAK DODAĆ MIEJSCE DO APLIKACJI SPACEROWNIK?
 
Znasz odpowiedzialne społecznie miejsce, które warto polecisz? Prowadzisz miejsce, które działa w zgodzie z zasadami ekologii i praw człowieka? Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na stronie TUTAJ. Podane dane będą weryfikowane przez ekspertki z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. A następnie miejsce takie poszerzy listę punktów polecanych w aplikacji Spacerownik.