Podpisz pocztówkę Make IT Fair
Wtorek, 24.03.2009. Maria
Podpisz pocztówkę Make IT Fair
Wszyscy wiemy, że niełatwo zmusić wielkie korporacje do zmiany zachowania skierowanego tylko na zyski i wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoją działalność. Wspólnie możemy jednak pokazać, że nie jesteśmy na to obojętni. Jeśli chcesz przyczynić się do zmiany warunków pracy w przemyśle elektronicznym, wyślij wirtualną pocztówkę do producenta Twojego telefonu komórkowego
Pomożesz sprawić, że pracownicy produkujący jego części będa godziwie opłacani za prace w normalnych warunkach.

Kliknij na http://makeitfair.org/take-action/email-action-2Pocztówki,są rozsyłane w ramach projektu Make IT Fair. Na początku maja zostaną symbolicznie wręczone przedstawicielom największych koncernów elektronicznych. Jeśli zaznaczysz taką opcję, Make IT Fair będzie na bieżąco informowało Cię o szczegółach.

Make IT Fair jest europejską kampanią dotyczącą przemysłu elektronicznego; przede wszystkim telefonów komórkowych, laptopów i odtwarzaczy MP3. Kampania ma uświadomić młodym Europejczykom, że za elektronicznymi gadżetami stoi nagminne łamanie praw pracowniczych, ogromne zanieczyszczenie środowiska czy wreszcie podsycanie konfliktów zbrojnych.

Więcej informacji na temat kampanii i materiały w języku polskim znajdziesz na www.makeitfair.org.

Jeśli chodzi o materiały w wersji drukowanej, skontaktuj się z Moniką Matus z Koalicji Karat: monika.matus@karat.org.pl
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty