Piękne, eko-buty z Etiopii!
Czwartek, 03.09.2009. Zuza
Piękne, eko-buty z Etiopii!
Firmę Sole Rebels założyli Betlejem Tylahun Alemu z mężem i bratem. Postanowili oni dać pracę społeczności, pracę uczciwą i płatną o wiele lepiej niż gdzie indziej, pracę która pozwoli pracownikom żyć normalnie. Udało im się stworzyć miejsca pracy z płacą o 233%! wyższą niż przeciętna w etiopskim przemyśle obuwniczym, 4-5 razy wyższą niż minimalna płaca krajowa.
Wśród pracowników są także inwalidzi i weterani wojenni którzy ucierpieli w konfliktach z Erytreą i Somalią. Sole Rebels są pierwszą w Etiopii firmą akredytowaną przy World Fair Trade Organisation (WFTO) i jedyną na świecie szyjącą takie buty!!!!
 
Buty robione są ręcznie z naturalnych włókien, na tradycyjnych krosnach, w użyciem ręcznie przędzonych nici. W obliczu polityki firmy nie dziwi fakt, że podeszwy powstają ze zużytych opon, co nie tylko jest proekologiczne, ale także wpływa na trwałość tego wyjątkowego obuwia.
Firma uwzględnia także najbardziej wybredne gusta. Homegrown easy Ridin to klapki dla WEGAN i WEGETARIAN. Wkładka z juty, paski z organicznej bawełny, barwionej naturalnymi, roślinnymi barwnikami, wszystko naturalne i przychylne zwierzętom.
 
Na samym końcu warto wspomnieć, że są to buty ładne i bezwzględnie wyjątkowe. Ich estetyka wpisana jest w tradycyjny styl i kolorystykę Etiopii. W ofercie znajdują zarówno buty dla Pan jak i Panów, klapki, „etno-balerinki”, półbuty oraz trampki.
 
Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest tutaj oraz na allegro. Tam też znajdziecie szczegółowe opisy poszczególnych produktów. Nie kupujecie wiec kota w worku.Więcei zdjęć tutaj.
 
P.S. Uwagi do czyszczenia: Nie prać w pralce. Posypać powierzchnię sodą lub detergentem, następnie wilgotną szczoteczką lub gąbką delikatnie czyścić.
 
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Kokos w pracy 27.12.2017 21:16
Ramirez w opisie masz czarno na białym napisane żeby nie prac w pralce!! Możesz jedynie mieć pretensje sam do siebie. Osobiście kupiłem te buty 2 tygodnie temu i mam do dziś jak nowe dbam o nie. Polecam na prawdę
Zik 08.01.2017 11:20
Chwalić takiego pracodawcę w Polsce takich brak
Ramirez225 22.11.2012 13:42
Kupiłem te buty około tydzień temu , pochodziłem w nich 2 tygodnie i się już rozwaliły , ponieważ wyprałem w pralce przy temp 120 stopni i nie zostało z nich nic. Buty mi się bardzo podobały miały grubą podeszwę i gruby materiał jakby z bambusa polecam te buty , ale szybko się brudzą i niestety trzeba je wyprać lecz nie zostanie z nich , lub chodzić w brudnych gdzie ich kolor straci wyraziste barwy i staną się one ponure i smutne. widziałem na allegro za 15 złoty a tutaj chcą 7 zl polecam tą stronę.

P.S buty ładne i bezwzględnie wyjątkowe. Ich estetyka wpisana jest w tradycyjny styl i kolorystykę Etiopii. W ofercie znajdują zarówno buty dla Pan jak i Panów, klapki, „etno-balerinki”, półbuty oraz trampki.
[SSA] Majki23 21.11.2012 11:43
Witam chcialbym poinformowac zalosnych uzytkownikow ktorzy sobie dobra zabawe sobie znalezli z postu na ktorym nie powinny zaistniec jakiekolwiek komentarze uzytkownicy zostana masowo usunieci i zablokujemy im dostep do jakiego kolwiek tematu. Byscie sie wstydzili. Popieram Ole
Administrator. ekonsument.pl 10.01.2012 09:35
Przestańcie pisać o jakimś Metinie i Klanie! To jest forum o butach z etiopii. Koniec !
Ola 10.01.2012 09:31
Co wy sobie za pogaduszki nie na temat na forum urządzacie. ZAMYKAM !
ZarasPszyjdeDrugomPostaciom 13.12.2011 17:03
Bardzo mi sie podobaja te bóty. Bylem kiedyź w etjopji w miescie a wlasciwie w wiosce Nuzyrgu ludzi mieli takie bóty tylko nieco poniszczone i kulkach w gubach (z ruskiego - wargach).
Co do towaró doklanie zrobjony i ladne uszyty.
Polezam tom strone inretretowom.
Sebastian WojoBody 29.11.2011 15:31
Zacny skarb te buty
Potylica Kosiny 29.11.2011 09:36
Kosina w takich chodzi na podwórku ma nogę 42 a nosi rozmiar 45

Projekty