NIE SMUĆ MISIE!
Piątek, 06.11.2009. Justyna
NIE SMUĆ MISIE!
Włącz się do akcji! Polska Zielona Sieć zaprasza do udziału w happeningu w ramach projektu "Kupuj odpowiedzialnie zabawki". Podczas szału przedświątecznych zakupów chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa oraz mediów na łamanie praw człowieka i praw pracowniczych w chińskich fabrykach zabawek. 
Akcja: Zakładamy papierowe maski misiów i chodzimy po centrum handlowym i jego okolicach, aby zaintrygować kupujących. Przez ok. 1-2 godziny misie kręcą się po galerii handlowej, podczas gdy na zewnątrz, w przestrzeni publicznej, informujemy o kampanii oraz rozpowszechniamy materiały na temat odpowiedzialnej produkcji zabawek.
 
Kiedy: 1 grudnia 2009, godz. 17.00
 
Gdzie: Galeria Krakowska // Złote Tarasy
 
Spotkanie przygotowawcze – koniecznie przyjdź!
 
Jeśli chcesz wesprzeć działania na rzecz praw człowieka i odpowiedzialnej konsumpcji, przyjdź na spotkanie przygotowawcze:
  • 16 listopada 2009, godz. 18.30, ul. Sławkowska 26A w Krakowie
  • 27 listopada 2009, godz. 18.30, ul. ul. Raszyńska 32/44 w Warszawie
Wszystkich chętnych do udziału prosimy również o maila na justyna@zielonasiec.pl. W zamian oferujemy udział w warsztatach na temat łamania praw człowieka i praw pracowniczych w Chinach, a po akcji poczęstunek Fair Trade!
 
A dla tych, którzy już przed spotkaniem przygotowawczym chcą dowiedzieć się więcej o sytuacji pracowników w przemyśle zabawkarskim zachęcamy do zajrzenia do naszych materiałów.
 
 
Kontakt:
 
Justyna Szambelan
Polska Zielona Sieć
ul. Sławkowska 26A, 31-014 Kraków
Tel.: 0 604622339
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty