Food Inc.
Poniedziałek, 01.02.2010. Zuza
Food Inc.
Źródło: http://www.livablefutureblog.com/wp-content/uploads/2009/06/food-inc-poster.jpg
Film otrzymał wiele nagród (m.in. Gotham Award za najlepszy dokument w 2009 roku, nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków za najlepszy długometrażowy dokument 2009 roku) i wywołał żywą dyskusję na temat przemysłowych metod produkcji żywności, zwłaszcza mięsa. Film stara się pokazać prawdę o tym, co trafia na nasze stoły. Amerykański przemysł spożywczy pozostawia wiele do życzenia i skłania do zadawania coraz to nowych pytań. Pestycydy, genetyczna modyfikacja, zwierzęta hodowane w fatalnych warunkach i karmione paszą pełną chemicznych ulepszaczy to tylko część prawdy o przemyśle żywieniowym.   
W swoim dokumencie Robert Kenner pokazuje jak działa system produkcji żywności w Ameryce. Stawia też tezę, że producenci celowo ukrywają przed konsumentami informacje, dotyczące pochodzenia produktów, składników i procesów produkcji. Kenner odwiedza hodowle zwierząt i gospodarstwa rolne. Podczas swojej podroży odkrywa, że prawie cały przemysł żywieniowy w USA kontrolowany jest przez kilka korporacji. Ich celem, jak można się domyślić, nie jest zdrowie konsumentów, a maksymalizowanie efektywności i wzrostu ekonomicznego. Kener za cel stawia sobie uświadomienie konsumentów o tym czego nie widać na pierwszy rzut oka. Pokazuje też możliwości rozwiązania problemu, o którym opowiada... Konsumenci sami mogą starać się go rozwiązać! Jak? Zobaczcie sami.
 
Dokument „Food,Inc.” był pokazywany na tegorocznym Berlinale w ramach sekcji „Kulinarne Kino”.
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Zuza - autorka 01.02.2010 23:23
!!!! UWAGA !!!
Z POWODU AWARII HYDRAULICZNEJ I ZALANIA GOLDEXU POKAZ FILMU \"FOOD INC.\" WE WTOREK, 2 LUTEGO ZOSTAJE ANULOWANY I ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE

Projekty