Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych serdecznie zaprasza na warsztaty pt.: "Sprawiedliwy Handel – polskie firmy, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne na rzecz producentów w krajach globalnego Południa" organizowane w ramach „Akademii Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju i Demokracji”. Spotkanie odbędzie się 19 września w Warszawie, w godzinach: 15.00–19.00.
Warsztaty są skierowane do przedsiębiorców zainteresowanych produktami sprawiedliwego handlu, pracowników organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych zainteresowanych tematyką odpowiedzialnej konsumpcji.
Spotkanie poprowadzi Marcin Wojtalik – działacz i pracownik organizacji pozarządowych. Zajmuje się tematyką międzynarodowej współpracy rozwojowej od 1995 roku. Twórca, koordynator, trener i konsultant szeregu projektów dotyczących problematyki rozwojowej i globalnej edukacji rozwojowej. Współtwórca nowatorskich inicjatyw w tych dziedzinach. Współpracuje m.in. z Polską Akcją Humanitarną i Grupą Zagranica.
Celem warsztatu jest wypracowanie koncepcji promocji sprawiedliwego handlu odzwierciedlającej potrzeby polskich sprzedawców, konsumentów, organizacji wspierających sprawiedliwy handel i instytucji oświatowych. Uczestnicy zapoznają się z przykładami udanych akcji promocyjnych i edukacyjnych dotyczących sprawiedliwego handlu. Omówione zostaną możliwości docierania do klientów, wspierania działań organizacji pozarządowych i wywierania wpływu na instytucje publiczne, aby dokonywały etycznych wyborów konsumenckich. Dzięki bezpośredniej dyskusji przedstawiciele firm sprzedających produkty pochodzące ze sprawiedliwego handlu będą mieli okazję lepiej poznać perspektywę i preferencje klientów, dla których ważny jest etyczny wymiar zakupów. Działacze organizacji pozarządowych zyskają praktyczną wiedzę na temat sprzedaży, a przedstawiciele instytucji oświatowych zdobędą inspiracje do podjęcia konkretnych działań edukacyjnych.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i przesłanie pocztą elektroniczną formularza zgłoszeniowego na adres polskapomoc@msz.gov.pl najpóźniej do dnia 5 września 2007 r. Informacja z potwierdzeniem udziału w warsztatach zostanie przesłana pocztą elektroniczną do dnia 10 września 2007 r.
Informacji udziela: Joanna Popławska, Departament Współpracy Rozwojowej MSZ, tel.: (22) 523 8304, email: Joanna.Poplawska@msz.gov.pl, www.polskapomoc.gov.pl