Wakacje z dizajnem - Przydasie
Czwartek, 04.08.2011. Zuza
fot. Justyna Fedec Źródło: http://www.marusinska.pl/pl/dizajn/8/
Makulatura, stare słoiki, skrawki. Co z nimi robimy? Chomikujemy lub wyrzucamy. Zamek Cieszyn mówi stanowcze: nie! takim zachowaniom. To się jeszcze może przydać. Nie wierzycie? Może zmienicie zdanie dzięki warsztatom: "Wakacje z dizajnem - Przydasie".
"Przydasie" to świetna okazja by zrobić przegląd domowych szuflad, szafek i wydobyć rzeczy, które zostawiliśmy, "bo jeszcze mogą się przydać" lub chcemy wyrzucić. To jest ten czas, by zużytym i niepotrzebnym przedmiotom dawać nowe życie.
Program letnich warsztatów:
6 sierpnia
Magda Godawa poprowadzi warsztaty plecenia pojemników z gazet oraz Monika Brauntsch z Kafti Design poprowadzi warsztaty składania lamp ze ścinek z tworzyw sztucznych.
Magda Godawa – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. Zajmuje się malarstwem, kolażem i ekodizajnem. Znane są jej MakkireQu czyli recyklingowe obiekty użytkowe i nie tylko. Wyplecione z gazet przedmioty są połączeniem tradycyjnego rzemiosła plecionkarstwa, recyklingu makulatury i potrzeb użytkowych.
fot. Katarzyna Kamińska Źródło: http://1.bp.blogspot.com/-_zpyXqL3Y20/TeOcf5-ltQI/AAAAAAAAAM0/-thucUN_R4Q/s640/DSCF0436.JPG |
Studio projektowe Kafti Design tworzą siostry Monika Brauntsch i Sonia Słaboń. Zajmują się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą przedmiotów codziennego użytku. Ich znakiem firmowym są lampy. W tegorocznej edycji konkursu "Śląska Rzecz", organizowanym przez Zamek Cieszyn, studio zdobyło nagrodę specjalną za kolekcję "Małą Rzecz" zaprojektowaną wspólnie z dziećmi z Warsztatu Twórczości Dziecięcej DADA.
Źródło: http://www.spiritofpoland.com/uploads/477/Kafti-Design-Maji-Lamp-2500x337.jpg |
20 sierpnia
Karina Marusińska i Łukasz Rachwalak pokażą jak z materiałów odpadowych zrobić pojemnik na rodzinne skarby.
Karina Marusińska – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie pracuje jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej, Wydział Szkła i Ceramiki. Członkini grupy artystycznej Łuhuu! oraz grupy projektowej Wzorowo. Poszukuje rozwiązań polegających na łączeniu różnych dziedzin sztuki, nauki, ekologii. Bada zjawisko recyklingu na wszelkich możliwych płaszczyznach. Interesuje ją problem twórczego gospodarowania odpadami przemysłowymi.
Źródło: http://spotmag.pl/wp-content/uploads/2009/08/sl2pg.jpg |
Zajęcia odbywają się w soboty od 15.00 do 19.00, ale pracownie będą też otwarte w niedziele, dla tych, którzy nie zdążą dokończyć swoich prac dzień wcześniej. Zachęcamy do przejrzenia domowych schowków i przynoszenia – w zależności od tematyki warsztatów – starych gazet i innych przedmiotów, które schowaliśmy, bo "to się jeszcze może przydać".
W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci i dorośli.
Opłaty (za pojedynczy warsztat):
• dzieci do lat 7 - bezpłatnie
• dzieci/młodzież w wieku 7-18 - 20 zł
• dorośli - 30 zł
• bilet rodzinny (min. 3 osoby) - 50 zł
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: tmajorek@zamekcieszyn.pl lub 33 851 08 21 w. 24.
Warunkiem udziału w warsztatach jest wcześniejsze wniesienie opłaty.
Można to zrobić osobiście w zamkowej Informacji Turystycznej (czynna codziennie do 18.00) lub wpłacając na konto Bank Śląski o/Wodzisław konto nr: 53 1050 1403 1000 0022 8888 9161 z dopiskiem: opłata za warsztaty "Przydasie".
Komentarze