"Poradnik dla zielonych rodziców"
Środa, 11.01.2012. Justyna
"Poradnik dla zielonych rodziców"
Eko-rodzicielstwo jest na topie. Dla mam i ojców, którym podoba się ten trend, wydany został „Poradnik dla zielonych rodziców” autorstwa Reni Jusis i Magdy Targosz – inspiracja i kompendium wiedzy. Co ciekawe, aby być konsekwentne w proekologicznych działaniach, autorki zadbały aby książkę wydać na papierze certyfikowanym FSC.
Jak zmniejszać zachorowalność dziecka wspierając jego naturalną odporność? Czy można zaufać intuicji w wychowaniu? Jak – zwłaszcza przy alergicznym dziecku – zmniejszyć ilość detergentów w domu? – to tylko niektóre pytania, na które „Poradnik dla zielonych rodziców” daje odpowiedź. Dodatkowo, podsuwa setki pomysłów na rodzicielstwo bliskie naturze: przepisy na zdrowe potrawy i domowe kosmetyki, porady jak przygotować się do narodzin dziecka i karmienia piersią, instrukcje masażu niemowląt i bezpiecznego noszenia malucha.
 
W rozmowach z ekspertami, takimi jak m.in. profesor Janusz Książyk z Centrum Zdrowia Dziecka, położna Monika Staszewska czy psycholożki Agnieszka Stein i Aneta Mazurkiewicz, autorki publikacji rozważają, jak żyć zgodnie z naturą. Swą wiedzą dzielą się nie tylko specjaliści, ale i praktycy ekorodzicielstwa.
 
Osoby, które zaczynają się interesować ekologią i zdrowym stylem życia często stają się pewniejsze swoich decyzji. W naszej książce, w jednym z wywiadów, profesor Książyk stwierdza, że osoby podejmujące świadome wybory są spokojniejsze. Ja też jestem spokojna, bo nie ma już chaosu w mojej głowie, jest porządek – mówi Reni Jusis. Co więcej, po moich programach w telewizji odezwało się dużo osób myślących podobnie, co znaczy, że wokół nas jest wielu przyjaciół chętnych dodzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Zaczyna tworzyć się społeczność o wielkim kapitale pozytywnej energii! – dodaje.
 
Rozmowę z autorkami można obejrzeć tutaj.
 
Książka jest wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC świadczącym o odpowiedzialnej gospodarce leśnej.
 
„Poradnik dla zielonych rodziców” został opublikowany nakładem wydawnictwa Mamania.
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty