Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” już ogłoszone!
Wtorek, 04.06.2013. Magda
Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” już ogłoszone!
W najbliższych dniach rozpocznie się gorący okres wystawiania ocen w szkołach. Dla uczestników projektu leśnego równie emocjonujące wydarzenia towarzyszyły podczas ostatnich dni etapów wojewódzkich konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”! Znamy już wojewódzkich finalistów, których niebawem zaprosimy do Warszawy na Galę ogłoszenia wyników etapu ogólnopolskiego.
Przez ostatnie kilka miesięcy w 12 województwach w 60 szkołach ponadgimnazjalnych wybranych do realizacji II edycji projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, nasi edukatorzy prowadzili dwugodzinne zajęcia merytoryczne a następnie aktywizujące, oparte na naszym pakiecie edukacyjnym. W ich wyniku uczniowie realizowali wymyślone przez siebie kampanie. Angażowali inne klasy w swoich szkołach, przygotowywali teatrzyki, apele, happeningi, spotkania z gośćmi, wyjazdy do tartaków, papierni, leśnictw, organizowali warsztaty, przekonywali swoich przyjaciół i bliskich do podejmowania działań na rzecz bardziej odpowiedzialnych zakupów i konsumpcji produktów z papieru i drewna. Na konkurs nadesłano 26 prac, z których w każdym województwie wybrano najlepszą w regionalnym gronie jurorskim.Najlepsze prace w poszczególnych województwach przygotowały następujące szkoły:
 
 
Finalistom gratulujemy oraz tym samym zapraszamy przedstawicieli zwycięskich klas wraz z opiekunami na uroczystą Galę (Warszawa, 7 czerwca, Centrum Konferencyjnego Wilcza), gdzie ogłosimy wyniki ogólnopolskiego konkursu. Trzymamy za wszystkich kciuki!
 
Magdalena Noszczyk
koordynatorka działań edukacyjnych w projekcie
„Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
KODiP 19.06.2013 11:56
Zwycięzcy w poszczególnych województwach zostali wyłonieni przez komisje wojewódzkie zorganizowane przez organizacje partnerskie PZS, nie przez sam samych! Jednak i one nie miały wtedy wiedzy o poziomie kultury wyrażonej w późniejszych komentarzach na tej stronie. Niezależnie od komentarzy, 12 prac, które były najlepsze w poszczególnych województwach przeszło do finałów. W związku z prośbami wstawiliśmy na youtube filmy, które zwyciężyły w poszczególnych województwach i podlinkowaliśmy je.
Ja 13.06.2013 13:51
A Zespół Szkół z Pacanowa niby dlaczego nie wygrał? To bardzo dziwne! Dziwny zbieg okoliczności! Wszystko ustawiane jak nic, to my powinniśmy wygrać!
n-l 09.06.2013 06:19
Zostawiając obraźliwe komentarze, z pewnością nie zakwalifikujecie się do finałów, dziwię się organizatorom, że dopuszczają osoby z taką kulturą do konkursu.
Anonim 2 07.06.2013 14:48
Chciałabym może zobaczyć filmik zwycięzców ? Czy na pewno był lepszy od pozostałych ?
Anonim 07.06.2013 14:47
Tak, znowu Włodawa ? Dziwne, bardzo .. Coś czuję, że to było ustawione . Dziwny zbieg okoliczności, że kolejny raz Włodawa wygrała .
Aga 07.06.2013 14:45
A Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie niby dlaczego nie został wymieniony?!!! Chamstwo, że znowu Włodawa wygrała. Czy to nie dziwne???

Projekty