Święta w równowadze!
Czwartek, 20.11.2014. Maria
Duże sieci handlowe już od kilku tygodni bombardują nas wystawami świątecznymi zachęcając do nadmiernych zakupów. Przygotowania do świąt i zakupy prezentów nie muszą jednak oznaczać tłumu przy kasach, gorączkowego przeciskania się między półkami i kupowania wielu niepotrzebnych nikomu rzeczy. Polecamy Wam niebanalny przewodnik po zrównoważonych świętach.
W przewodniku znajdziecie szereg inspiracji i pomysłów na to jak święta mogą stać się okazją do refleksji nad naszymi zakupowymi zachowaniami. Zobaczycie sposoby na to jak nie rezygnując z wyjątkowej atmosfery, przeżyć święta bardziej świadomie, w równowadze między celebracją i wyjątkowością, nie tracąc z oczu tego jak nasze konsumenckie wybory wpływają na nasze życie.
Co roku podczas najgorętszego okresu sprzedażowego wykorzystywana jest gigantyczna ilość surowców służących do produkcji świątecznych upominków, gadżetów i elementów wystroju wnętrz. Stawiając na ilość i masowość coraz częściej zapomina się o jakości, etyce i wpływie tej szalonej nadprodukcji na środowisko i nasze samopoczucie. Istnieją jednak sposoby na to, aby przeżyć święta w równowadze bez potrzeby rezygnacji z czegokolwiek. Zamiast kupować klasyczne gadżety świąteczne możemy pozornie zużyte surowce i przedmioty po prostu zamienić na niezwykle atrakcyjne i oryginalne ozdoby, a nawet prezenty.
Zapraszamy do wsparcia i włączenia się w akcję pod hasłem „Święta w równowadze” organizowanej przez portal Dekoeko.com we współpracy z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie. Celem akcji jest poddanie refleksji nawyków konsumenckich oraz zasianie idei odpowiedzialnych i zrównoważonych świąt, za pomocą pozytywnych i inspirujących treści.
Na stronie www.dekoeko.com, w mediach społecznościowych Dekoeko https://www.facebook.com/events/391279867695273/ oraz na strefach świątecznych - Targi Rzeczy Ładnych (22-23.11), Wzory (6.12), Slow Weekend (13-14.12) - znajdziecie pomysły na trafione prezenty w 100% neutralne dla środowiska.
Zwieńczeniem całej akcji będzie noworoczny swap nietrafionych prezentów świątecznych połączony z debatą na temat odpowiedzialnych zakupów z udziałem Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz mini-targami prezentujący marki odpowiedzialne i etyczne tworzące zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
Komentarze