Pokaz filmu dokumentalnego "Cowspiracy: The Sustainability Secret"
Środa, 20.05.2015. Katarzyna Salus
Pokaz filmu dokumentalnego "Cowspiracy: The Sustainability Secret"
Jak nasze wybory żywieniowe wpływają na przyszłość tej planety? Co zrobić, żeby zatrzymać widmo kryzysu żywnościowego na świecie? Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego "Cowspiracy: The Sustainability Secret" (sobota, 23 maja, godz. 19:30, Rotunda)  
 
"Cowspiracy" (2014) to jeden z najważniejszych filmów dokumentalnych poruszających tematykę niszczącego wpływu działalności człowieka na przyszłość naszej planety. To opowieść o wpływie tzw. "produkcji zwierzęcej" na środowisko w kontekście globalnych zmian klimatycznych, wykorzystywania cennych zasobów, wycinania lasów i wymierania gatunków.
Autorzy filmu -  Kip Andersen i Keegan Kuhn rozmawiają z wieloma ekspertami z różnych dziedzin starając się uzyskać odpowiedzi na istotne pytania. Jak nasze wybory żywieniowe wpływają na przyszłość tej planety? Co zrobić, żeby zatrzymać widmo kryzysu żywnościowego na świecie? Dlaczego czołowe organizacje zajmujące się ochroną środowiska wciąż milczą na temat środowiskowych i ekonomicznych kosztów hodowli przemysłowej zwierząt?

Po filmie gość  - Monika Kuźniewska, doktorantka w Katedrze Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego, przedstawi prezentację na temat środowiskowego i społecznego kosztu chowu przemysłowego zwierząt w Polsce. Opowie o tym, co dla naszego środowiska oznacza pogoń za zwiększaniem efektywności chowu przemysłowego, jakie granice jesteśmy gotowi przekroczyć w pogoni za zyskiem i komu przyjdzie zapłacić za konsekwencje naszego ogromnego apetytu.
Wieczór zakończy się sesją pytań i odpowiedzi.
 
Wstęp na całe wydarzenie to bilet-cegiełka, który można zakupić od 18.30 w klubie Rotunda Centrum Kultury w dniu pokazu.
Cały dochód z darowizn przeznaczony zostanie na realizacje celów statutowych Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które jest organizacją non-profit
 

 

Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty