Wyślij szpiega do fabryki butów - Prześwietl z nami firmy obuwnicze!
Środa, 10.02.2016. Katarzyna Salus
Wyślij szpiega do fabryki butów - Prześwietl z nami firmy obuwnicze!
Spójrz w dół. Czy wiesz jak powstały Twoje buty? Jeśli są skórzane to ich produkcja zaczęła się w garbarni, najprawdopodobniej w Azji, np. w Indiach gdzie przy przetwarzaniu skóry często pracują dzieci.
Poznajcie Aadiego.
 
Chłopiec zamiast chodzić do szkoły pracuje i mieszka w garbarni. Przez 11 godzin dziennie czyści, garbuje i suszy skóry. Brodzi w trujących chemikaliach, które powodują alergie, choroby skórne, raka. Większość swoich niskich zarobków wysyła rodzinie. W Polsce chodziłby do 5 klasy. Jak myślisz, jak wiele czasu minie zanim poważnie zachoruje?
 
Życie Aadiego i innych pracowników garbarni i fabryk obuwia może wyglądać inaczej.
 
Firmy obuwnicze mają na to realny wpływ, ale ponieważ nikt nie domaga się informacji o przestrzeganiu praw pracowniczych w fabrykach i dbałości o życie i zdrowie zatrudnianych ludzi, często ignorują prawo i niebezpieczne warunki pracy.
 
 
Chcemy z tym walczyć!  Zapytamy firmy, o to w jakich warunkach produkowane są buty, które na co dzień nosimy. Nie chcemy brać udziału w wyzysku pracowników i łamaniu prawa. Chcesz wiedzieć co kupujesz?
 
Wejdź na polakpotrafi.pl i pomóż nam zdobyć te informacje!
 
 
Dzięki akcji  dowiemy się:
  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
     
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
     
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.
 
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty