Stop zmianom klimatu, czas na #KlimatNaZmiany. Podpisz petycję!
Środa, 21.04.2021. Maria
Fot. We World
Czy wiesz, że aż 80% polskiej młodzieży łączy konsumpcję z degradacją środowiska i uważa, że nadszedł czas na zmiany? Zdecydowana większość młodych Europejczyków sądzi również, że rząd powinien dążyć do gospodarki zrównoważonej.
W Dzień Ziemi, 22 kwietnia startuje kampania #KlimatNaZmiany, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na wpływ obecnego modelu gospodarczego i naszego stylu życia na zmiany klimatu, a w rezultacie na migracje klimatyczne. Będziemy nagłaśniać problemy, wskazywać rozwiązania i angażować młodzież.
Start międzynarodowej kampanii #KlimatNaZmiany w Światowy Dzień Ziemi, to nie przypadek. W Unii Europejskiej żyjemy tak, jakbyśmy mieli do dyspozycji nie jedną planetę, a 2,8 Ziemi. Nadmierna konsumpcja w Europie i innych regionach o wysokim dochodzie napędza degradację środowiska także w mniej uprzywilejowanych krajach oraz prowadzi do utraty bezpiecznego miejsca i środków do życia przez mieszkających tam ludzi. Zmiana jest potrzebna od zaraz.
Klimatyczny stan wyjątkowy to kryzys dotyczący zarówno środowiska, jak i społeczeństwa, więc zmierzenie się z nim jest kwestią sprawiedliwości ekologicznej i społecznej.
Należy przejść jak najszybciej do gospodarki odpowiedzialnej ekologicznie i społecznie, zapewnić wsparcie krajom dotkniętym zmianami klimatu i zająć się ochroną migrantów klimatycznych oraz umożliwić młodzieży udział w podejmowaniu decyzji politycznych. Postulaty te można poprzeć podpisując naszą petycję. Petycja zostanie przekazana przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.
Wraz ze startem kampanii publikujemy dwa raporty:
Co młodzież mówi o zmianach klimatu? Wyniki sondażu.
Ku gospodarce dobrostanu. Budowanie środowiska przyjaznego dla człowieka i natury.
Komentarze