W "Świecie Przyjaznym Dziecku" wygrał reusing
Czwartek, 05.08.2010. Justyna
W "Świecie Przyjaznym Dziecku" wygrał reusing
Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz ósmy rozstrzygnął Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku”, którego celem jest wyróżnienie najlepszych produktów dla dzieci na polskim rynku oraz miejsc przyjaznych dzieciom. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zwycięzców - pomysłowych i wartościowych zabawek, książeczek oraz gier. Pośród nich znalazła się historyjka o... reusingu.
W VIII edycji Konkursu udział wzięło 26 firm, które zgłosiły łącznie 50 produktów i miejsc. Kapituła przyznała 14 nagród głównych i wyróżniła 13 produktów oraz miejsc przyjaznych dzieciom. Galeria nagrodzonych produktów i miejsc - tutaj.
 
Książeczka "Płaszcz Józefa" otrzymała nagrodę główną w kategorii książki dla dzieci w wieku 0-5 lat. Opowiada ona o tym, że Józef miał kiedyś płaszcz, cały w dziurach, który przerobił na kurtkę, a gry kurtka się zestarzała, przerobił ją na kamizelkę, a gdy zestarzała się kamizelka... Książeczka też ma wiele dziur, przez które czytanie tej historyjki sprawia jeszcze więcej zabawy!  Dzięki otworkom można zobaczyyć, na co Józef przerabia swoje stare ubrania. I chociaż czytelnikowi wydawałoby się, że już dalej nic nie da się zrobić, a jedynie wyrzucić tytułowy "płaszcz" - Józef znajduje dla niego nowe wykorzystanie. Cała opowieść zainspirowana jest tradycyjną piosenką, której fragment - zilustrowany przez autora książeczki - możemy przesłuchać tutaj.
 
Ponowne wykorzystywanie zużytych przedmiotów to jedna z zasad 3R - reduce, reuse, recycle. Jak widać, mądrość ludowa zna te zasady nie od dziś.
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty