Co możesz zrobić by pomóc nam #NaprawićModę?
Wtorek, 11.12.2018. Katarzyna Salus
Co możesz zrobić by pomóc nam #NaprawićModę?
Fot. https://maciekzygmunt.com/
Niskie ceny, ciuchy za grosze... Czy Was też dopadło przedświąteczne zakupowe szaleństwo i nie wiecie co zrobić, by nie ulec „modzie na szybką modę”, nie zanieczyszczać środowiska i nie dać się zmanipulować przez przemysł odzieżowy? Mamy na to radę. A nawet kilka rad!
Większość z nas wie, że nie należy przesadzać z kompulsywnym przedświątecznym kupowaniem. Dlaczego? Bo ciuchy za grosze i atrakcyjne promocje brzmią może świetnie, ale mają swoją cenę. Sklepy wabią nas promocjami, które osiągane są kosztem fatalnych warunków pracy i bardzo niskich zarobków osób, które szyją nasze ubrania. Co gorsza, wizja zaoszczędzenia kilku złotych sprawia, że często kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, w związku z czym lądują one na wysypisku śmieci.
 
Co zrobić by podejmując codzienne decyzje nie tylko nie szkodzić środowisku, ale również przyczynić się do głębszych zmian w systemie? Wbrew pozorom wiedza o tym nie jest wiedzą tajemną, a zrozumienie zasad działania przemysłu modowego i zmiana nawyków związanych ze sposobem w jaki traktujemy ubrania mogą sporo pomóc.
 
Jak? By ułatwić Wam zadanie nakręciliśmy o naprawianiu mody kilkuminutowy film.
 
 
 
A jeśli będzie Wam mało to proponujemy jeszcze coś do poczytania:
 
 
 
 
 
______________________________________________________________________________________________
 
Film został nagrany podczas wydarzenia „Naprawmy Modę w Czarny Piątek” zorganizowanego w ramach projektu "Naprawmy modę! – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji ubrań i butów", współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

Projekty